Seminarii stiintifice - vineri 7 iunie 2019

Vineri 7 iunie 2019, in sala Hermann Oberth, vor avea loc doua seminarii stiintifice:

Toti cei interesati sunt invitati sa participe!

Proiect ROSE-QUARC- Fizica minunata

Proiectul QUARC - Fizica minunata continua si in acest an. 25 de elevi de la 2 liceele eligibile insotiti de 2 catre profesori se vor alatura proiectului nostru pentru a participa la scoala de vara care se va desfasura in perioada 15-28 iulie 2019. Profesorii de liceu interesati sa inscrie un grup de elevi in acest program sunt invitati sa-si depuna candidatura pentru pozitia de Expert-cadru didactic din invatamantul preuniversitar!
Gasiti mai jos documentele necesare candidaturii:

Informatii suplimentare despre programul ROSE

17 mai Ziua Facultatii de Fizica

Vineri 17 mai 2019 am aniversat Ziua Facultatii de Fizica. Seminarul stiintific "Trecutul, prezentul si perspetivele fizicii in universitatea clujeana" s-a bucurat de o larga audienta . Vezi program detaliat!